ПЕРЕТИН КОРДОНУ

ПЕРЕТИН КОРДОНУ УКРАЇНИ

24 березня 2021 року в Україні набули чинності нові правила перетину кордону. Уряд України прибрало поділ країн на червону і зелену зону. Тепер застосовуються однакові правила незалежно від того, звідки слід пасажир.

В'їзд іноземців в Україну
Іноземні громадяни на кордоні повинні пред'явити довідку про проходження ПЛР-тесту на коронавірус. Аналіз повинен мати негативний результат, що підтверджує, що людина не хвора.
З моменту тестування до моменту перетину кордону України має пройти не більше 72 годин.
Також для іноземців обов'язковою є туристична страховка, яка покриває в разі необхідності лікування від COVID-19.
Без страховки і довідки про проходження ПЛР-тесту іноземцю відмовлять в перетині кордону України. Авіакомпанії попереджені про нові правила і перевіряють необхідні документи. Якщо у пасажира не буде довідки про тестування і страховки - його не пустять в літак.
Від оформлення медичної страховки звільнені іноземці, які постійно проживають в Україні.
В'їзд громадян України
Після перетину кордону України громадяни країни за замовчуванням повинні відправитися на 14-денну самоізоляцію з контролем через додаток «Дій вдома».
Достроково припинити самоізоляцію можна, якщо:
зробити за кордоном ПЛР-тест на коронавірус. З моменту здачі аналізу до моменту перетину кордону має пройти не більше 48 годин,
зробити тест в Україні.
Самоізоляція припиняється за умови, що тест показав негативний результат.
Громадяни України можуть вилетіти в Україну без проходження тесту. Наявність тесту впливає тільки на те, чи потрібно проходити самоізоляцію.
Звільнення від самоізоляції і тестування
Уряд України дозволив не здавати тести і не проходити самоізоляцію громадянам України до 11 років включно.
В'їзд іноземців з видом на проживання в Україні
Зміни в законодавстві створили прогалину щодо вимог до іноземних громадян, які постійно проживають в Україні (мають посвідку на проживання).
Відповідно до останніх змін вони звільнені від проходження тесту і самоізоляції. На ділі ж це може привести до вільного трактування прикордонниками вимог уряду.
Від іноземців з видом на проживання можуть почати вимагати дотримуватися правил як для іноземців, так і громадян України.
Транзит через територію України
Уряд України прибрало пільгу для мандрівників, які могли протягом 2 днів слідувати через Україну транзитом в треті країни. Тепер для транзиту діють ті ж правила, що і для в'їзду в Україну - необхідно пред'явити довідку про тестування на коронавірус.
Дана інформація грунтується на аналізі # nbsp; постанови уряду України №230 від 22 березня 2021 року. Воно змінило інше # nbsp; постанову №1236 від 9 грудня 2020 року
Made on
Tilda